Kavárna

O kavárně

Tréninková kavárna provozovaná ANIMA VIVA z. s. je netradiční a jedinečná v tom, že poskytuje osobám se zdravotním postižením příležitost uplatnit se na chráněném trhu práce, ale také formou sociální rehabilitace propojuje svět osob s postižením se světem většinové společnosti a tím se snaží změnit médii pokřivený pohled velké části společnosti na osoby s duševním onemocněním, či jiným zdravotním znevýhodněním.

Naše tréninková kavárna (T-kavárna) se nachází v Opavě Kylešovicích v těsné blízkosti kostela a jeho bočního vchodu. Je součástí nově zrekonstruované budovy pod názvem Komunitní centrum Liptovská, kde ANIMA VIVA z.s. sídlí a poskytuje služby.

Tréninková kavárna vznikla díky rekonstrukci v letech 2014-15. Je  plně bezbariérová a příjemné a útulné prostředí nabízí svým návštěvníkům rovněž dětský koutek. Za pěkného počasí je zde možnost posedět také na venkovní terase a využít veřejně přístupné zahrady s dětskými prvky na hraní, hřiště na petanque, ruské kuželky a k dispozici jsou zde rovněž cvičebně-rehabilitační prvky pro dospělé a seniory.

V nabídce kavárny je nejen káva v  široké nabídce provedení podle chuti návštěvníka,ale i další teplé a studené nápoje, moučníky a dezerty domácí výroby, drobné dobrůtky pro děti

V bezprostředním dosahu je pobočka Městské knihovny Petra Bezruče, takže návštěvu knihovny lze  spojit s příjemným posezením nad šálkem kávy, či čaje s oblíbenou knížkou. V kavárně probíhají rovněž veřejně přístupné akce zaměřené na osvětu v oblasti duševního zdraví.

Možnosti využití

Tréninková kavárna ANIMA VIVA je součástí budovy, která je obecně nazvána Komunitní centrum Liptovská. Od toho lze odvodit, že veřejně přístupné prostory KC Liptovská, tedy kavárna a přilehlá zahrada, jsou zde k využití pro komunitní setkávání dalších nestátních neziskových organizací, svépomocných skupin a spolků, například ke konání besed, spolkových schůzí, vzdělávacích a osvětových akcí, různých veřejných projednávání a dalších aktivit nekomerčního charakteru přispívajících k rozvoji občanské společnosti.

Prostory kavárny mohou být k dispozici rovněž institucím a zaměstnavatelům, kteří zde mohou uspořádat výjezdní porady pracovních týmů, team-buildingová setkání, povinná školení, či vzdělávání zaměstnanců. Prostory kavárny v daném termínu budou vyhrazeny a připraveny pouze pro Vaši akci. Tyto služby můžete využít jako formu náhradního plnění.

Personál tréninkové kavárny se Vám s radostí postará o čisté a příjemné prostředí a připraví pro Vás chutné občerstvení dle Vašeho přání a požadavků pro předem stanovený termín, čas a počet osob.

Pomůžete nám pomáhat lidem, kterým osud nenadělil natolik pevné zdraví, aby mohli pracovat nebo se dlouhodobě realizovat třeba právě ve Vaší společnosti. Dáte jim šanci, díky které se budou moci posílit ve svých pracovních dovednostech a zkušenostech, ale i tolik potřebném osobním sebevědomí. Můžeme Vám garantovat, že ať již při přípravě občerstvení nebo při obsluze Vás a účastníků Vámi pořádané akce budou pracovat s plným nasazením, poctivě a jak nejlépe dovedou. Uděláme vše pro to, aby se naše tréninková kavárna stala Vaší srdeční záležitostí.

Kavárna nabízí

  • posezení v příjemném prostředí se stylovým interiérem s kapacitou 22 míst
  • bezbariérový přístup
  • nekuřácké prostředí
  • dětský koutek
  • možnost zapůjčení stolních společenských her (šachy, dáma, člověče nezlob se...)
  • wifi připojení zdarma
  • venkovní posezení na terase za hezkého počasí
  • veřejně přístupná zahrada pro aktivní trávení volného času (petangue, kroket, ruské kuželky, cvičebně-rehabilitační prvky, herní prvky pro dospělé a seniory)
  • snadnou dopravní dostupnost (dle kondice pěšky, s kočárkem, na kole, MHD, v dosahu kavárny je  veřejné parkoviště)

Provozní doba

OTEVÍRACÍ DOBA KAVÁRNY:
pondělí - pátek

9:30 - 16:30

Otevírací dobu kavárny je možné přizpůsobit pro předem plánovanou akci na základě vzájemné dohody osobní, telefonické či e-mailové.

Kontaktní osoba: Rakda Paverová, tel: 605 570 747, e-mail: koordinator.zamozp@animaviva.cz, Liptovská 21, 747 06 Opava 6